SBCAK ry:n sääntömääräinen syyskokous
Aika: lauantai 10.11.2018 klo 14.00
Paikka: ABC Lahdesjärvi, Automiehenkatu 39, 33840 Tampere

Kokouksessa kahvitarjoilu.

Tervetuloa!

Kokouskutsu ja esityslista

 

Terveisin SBCAK ry Hallitus

TUOMARIT:
Bordercolliet: Marion Turner, Iso-Britannia ja Elisabeth Ertl, Itävalta
Australiankelpiet: Martin Johansson, Ruotsi

Koiria yhteensä 193 (bc 115, ak 78)

TULOKSET:
BIS 1: ANADUNE HEART TO HEART
BIS 2: DIDAKTIC'S IMICO

BIS VET 1: NOBLEFAMILY'S RIGHT AS RAIN
BIS VET 2: BESTSELLER KOVA MENO

BIS PEN 1: SHADOWAY'S VALKYRIA
BIS PEN 2: MUSNAT EDASICH

BIS KASVATTAJA 1: DIDAKTIC'S
BIS KASVATTAJA 2: ANADUNE

BIS JÄLKELÄISRYHMÄ 1: DIDAKTIC'S COSMOPOLITAN

BORDERCOLLIE:

ROP: ANADUNE HEART TO HEART
VSP: NOBLEFAMILY'S RIGHT AS RAIN
ROP VET: NOBLEFAMILY'S RIGHT AS RAIN
VSP VET: PIKKUPAIMENEN EX-PRESS NEWS
ROP KÄY: AMAZEME GOLDEN QUEEN
ROP JUN: ANADUNE HEART TO HEART
VSP JUN: WALLXERA'S BACARD
ROP PENTU: SHADOWAY'S VALKYRIA
VSP PENTU: JOYFUL MELODY'S GREAT LUCK

ROP kasvattajaryhmä: ANADUNE

SERT: ANADUNE HEART TO HEART
SERT: NOBLEFAMILY'S RIGHT AS RAIN<
VARA-SERT: DEMZINA'S PRETTY WOMAN
VARA-SERT: NOBLEFAMILY'S HIGH PRIORITY

AUSTRALIANKELPIE:
ROP: DIDAKTIC'S IMICO
VSP: BESTSELLER ARMIN LUMO
ROP VET: BESTSELLER KOVA MENO
VSP VET: YACATIS COOINDA-ALLUNGA
ROP KÄY: PROMOTION BENELLI TORNADO
VSP KÄY: YACATIS BRIXIA-QUEENY
ROP JUN: DIDAKTIC'S OMG
VSP JUN: DIDAKTIC'S PLAYBOY
ROP PEN: MUSNAT EDASICH
VSP PEN: MUSNAT ELECTRA

ROP kasvattajaryhmä: DIDAKTIC'S
ROP jälkeläisryhmä: DIDAKTIC'S COSMOPOLITAN

SERT: BESTSELLER ARMIN LUMO
SERT: DIDAKTIC'S PLAYBOY
VARA-SERT: DIDAKTIC'S OMG
VARA-SERT: DIDAKTIC'S OMEGA

Erikoisnäyttelyssä jaettiin myös kierto- ja erikoispalkintoja seuraavasti bordercollieille:
Paras narttu "Coctail-malja": ANADUNE HEART TO HEART
Paras veteraani "Sally's special": NOBLEFAMILY'S RIGHT AS RAIN
Näyttelyn vanhin bordercollie: PIKKUPAIMENEN RAZZLE DAZZLE
Paras käyttökoira: AMAZEME GOLDEN QUEEN
Paras pää: MOPTOPIA'S HEAD OVER HEELS
Paras liike: DREAMOOR IRON MAN
Paras "muunvärinen kuin mustavalkoinen": TIWIAN'S RW MAID MARIAN
BIS-pokaali: ANADUNE HEART TO HEART

ERIKOISNÄYTTELYN GRAND TURISMO -LUOKKA:
Paras BC: DREAMOOR IRON MAN, BIS1 GT
Paras AK: BESTSELLER RALINI MARRA, BIS2 GT


Erikoisnäyttelyn BIS1 bcn Anadune Heart To Heart ja BIS2 aku Didaktic's Imico. Kuva © Linnea Skogberg

Kaikki viralliset tulokset löytyvät koiranetistä:
bordercollieiden tulokset
australiankelpieiden tulokset

Yhteistyössä:

Tokon rotumestaruuskisat kisattiin Laukaassa 1.7.2018.

Tuomarina toimi Vesa Kallio

Kaikki tulokset:

EVL
Bordercolliet:
1. Maarit Hellman ja Stjerne 302 p. EVL1, KP
2. Susan Hallanoro ja Tending Lunar 284 p. EVL1
3. Miinu Mäkelä ja Covateco Kayla 249 p. EVL2
Linda Siekkinen ja Amazeme Reigning Supreme 208 p. EVL-
Hanna Laitinen ja Dreamoor Stass Allie 164,5 p. EVL-

Australiankelpiet:
1. Reija Liukkonen ja Kiipelin Pikkupanda 271,5 p. EVL1, TK4
2. Riikka Närä ja Nallikallion Laulunlahja 216,5 p. EVL3
Veera Kiuru ja Kengurukolon Dirty Harry 187 p. EVL-

VOI
Bordercolliet:
1. Susan Hallanoro ja Kree 239 p. VOI2
Riitta-Liisa Kuittinen ja Foxbarton Kings Fancy 191 p. VOI-

Australiankelpiet:
1. Veera Kiuru ja Tuisku 220,5 p. VOI3

AVO
Bordercolliet:
1. Oona Tuormaa-Soikkeli ja Stjärnlyckans Wau 290 p. AVO1

Australiankelpiet:
1. Tiina Mynttinen ja Winsure Almost Unreal 265 p. AVO1
2. Heli Nikander ja Winsure Real Sugar 251 p. AVO2

ALO
Bordercolliet:
1. Kaisa Jalava ja Proforza Super Sparkle 197,5 p. TK1
2. Lotta Lehtinen ja Tending Ability 172,5 p. ALO1
3. Mari Komulainen ja Newt 171 p. ALO1
4. Tuula Manninen ja Pikikuonon I'm a Big Terrorist 152,5 p. ALO2

Australiankelpiet:
1. Eveliina Penttilä ja Maiskis Kadmus 193 p. ALO1, KP

 

    

Yhdistyksen jäseneksiliittymislomakkeen kanssa on ollut ongelmia ja nyt nettilomake on uusittu kokonaan. Mikäli olet liittynyt jäseneksi huhtikuussa tai sen jälkeen, eikä mitään tietoa jäseneksi liittymisestä ole tullut, kannattaa käydä täyttämässä jäsenkaavake nyt uudestaan: Jäsenrekisterilomake.

Etsintäkoe

Alokasluokka:
1. Minna Mynttinen ja bc Tending Valor M199 T96 yht. 295 p. EK1-1
Anita Korhola ja bc Every Little Thing Open Gate M194 T65 yht. 259 p.
Heidi Tanskanen ja bc Quicket Tidewater M144 T82 yht. 226 p.

Voittajaluokka:
1. Sanna Haataja ja bc Festivo Emil M164 T81 yht. 245 p. EK3-2
2. Sanna Hyytiäinen ja bc Dreamoor the Wizard of Oz M158 T84 yht. 242 p. EK3-2
Liis Tönnov ja ak Kelmi Valtavalta T66, kesk.

Hakukoe

Alokasluokka:
Jaana Klementti ja bc Briskness Nomen Est Omen M192 T54 yht. 246 p.

Avoin luokka:
Noora Salminen ja ak Promotion Benelli Tornado M86 T70, kesk.

Voittajaluokka:
Mirva Vainio ja bc For the Win Jack M127 T-, kesk

Jälkikoe

Alokasluokka:
Pipsa Sahrman ja bc Tending Pleasure M100, kesk.

Voittajaluokka
1. Sabina Lähteenmäki ja bc Briskness Jack Daniel's M195 T74 yht. 269 p. JK3-2
2. Hanna Toivanen ja bc Tending Thunderbolt M164 T89 yht. 253 p. JK3-2
3. Heidi Ruuskanen ja bc Fly M155 T84 239 p. JK3-3
Marjaana Leppänen ja bc Tending Umbra M165 T51 yht. 216 p.
Paula Immonen ja bc Pythagoraan Forever Perfect M69 T81 yht. 150 p.

Viestikoe

Alokasluokka:
Linda Merk ja ak Maiskis Merbau M86, kesk.

Voittajaluokka:
1. Marjatta Tuikkanen ja bc Tending Mayday M186 T79 yht. 265 p. VK3-2

Kiitos yhteistyökumppaneillemme!

 

    

Page 1 of 21